Czym jest druk 3d?

Drukowanie 3D jest procesem produkcyjnym, który tworzy obiekt fizyczny na podstawie cyfrowego projektu. Istnieją różne technologie oraz materiały wykorzystywane w Druku 3D. Technologie te oparte są na tej samej zasadzie: model cyfrowy jest przekształcany w trójwymiarowy obiekt fizyczny, przez dodanie warstwy po warstwie.

Czy rejestracja jest darmowa?

Tak, rejestracja jest i zawsze będzie darmowa ☺

Na czym polega akcja „TWORZYMY HISTORIĘ”?

Projekt “Tworzymy Historię” jest akcją społecznościową zrzeszającą osoby związane z tematyką technologii druku 3D.
Celem naszego przedsięwzięcia jest odtworzenie symboli, postaci oraz rzeźb historycznych przy użyciu technologii Druku 3D.

Kto może wziąć udział?

Przede wszystkim każdy kto posiada drukarkę 3D. Mile widziani są również sympatycy modelarstwa, rzeźbiarstwa, malarstwa, jak również aktywni poszukiwacze nowych pasji ☺

Jak dołączyć?

Zarejestruj się na naszej stronie. Po prawidłowej weryfikacji otrzymasz maila z potwierdzeniem o dołączeniu do naszej akcji oraz z informacjami dotyczącymi dalszego przebiegu projektu.

Przebieg akcji

Akcja przebiega następująco:

  1. Rejestrujesz się na naszej stronie.
  2. Koordynator akcji zgodnie z wytycznymi podanymi w rejestracji wysyła do ciebie plik w formacie .stl.
  3. Drukujesz plik i wysyłasz go do nas.
  4. Model jest poddawany postprocesingowi i łączony z wydrukami od innych uczestników.
  5. Ostatnim etapem Akcji jest Piknik, podczas którego czołg zostanie złożony z mniejszych elementów w całość oraz pomalowany z zachowaniem wszelkich szczegółów historycznych.

Co to znaczy „rozmiar pliku do wydruku”?

W zależności od wielkości pola roboczego, jakie podasz w panelu rejestracyjnym oraz modelu drukarki, wyślemy Ci taki plik rozmiar pliku .stl, aby mieścił się jednorazowo na polu roboczym twojej drukarki.

Czy można wydrukować kilka plików?

Tak, można jednak każdy przypadek będzie rozważany indywidualnie.