Tworzymy Historię i Magda

wpis w: Aktualności | 0

 

Tworzymy Historię jest nowatorską akcją mającą na celu zrzeszanie osób zajmujących się zagadnieniami z zakresu druku 3d poprzez odtwarzanie symboli, postaci oraz rzeź historycznych.
Wybierane realizacje nie są przypadkowe. Skupiamy się na obiektach nie dostępnych lub bardzo rzadkich tak aby mogły zostać ujrzane przez jak największą rzeszę ludzi.

Pierwszym z zagadnień, którym się zajęliśmy jest odtworzenie 6 metrowego czołgu Panzerkampfwagen V Panther o pseudonimie „Magda”. Jest to pojazd nie bez znaczenia dla naszej powstańczej historii. Podczas Powstania Warszawskiego 2 sierpnia 1944, oddziały batalionu AK „Zośka” zaatakowały 3 Panthery i 2 udało im się przejąć. Powstańczy doprowadzili je do stanu używalności i stworzyli Pluton Pancerny batalionu „Zośka”.

Model ten wykonany zostanie w skali 1:1 z zachowaniem wszelkich detali oraz kolorystyki.

Każdy z uczestników akcji będzie miał szansę na wydrukowanie części modelu. Prosimy się jednak nie obawiać ponieważ rozmiary drukowanych modeli będą się zaczynać nawet od elementów wielkości niewielkiej śrubki!

Podczas zakończenia akcji zostanie zorganizowany piknik w trakcie trwania, którego uczestnicy będą mieli dodatkową szansę poznania się oraz wymienienia swoimi doświadczeniami ze świata druku czy modelowania 3d.

Naszymi partnerami w projekcie „Magda” jest producent filamentów premium firma ArtFlex 3D oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

 

Zostaw Komentarz